Loodetavasti kõik said pühade ajal kitarri mängida. Mina mängisin küll, kuid lumelabidat hoidsin vist kokkuvõttes veel kauem käes:) Igal juhul on mulle viimasel ajal silma jäänud mõned tööriistad, mida kitarriõppijad kasutada võiksid ja ilmselt kasutavadki.
http://www.chorderator.com/ Sellega saab moodustada nime järgi akorde. Mõned variandid tulevad väga hullud ja ebapraktilised, aga põhiliste akordidega ta ei eksi. Robot on robot. Samadelt tegijatelt ka tööriist, mis tegutseb tagurpidi. Annab akordile nime: http://www.chorderator.com/cgi-bin/designer.py
Seal leidub ka Scalerator ja muid tööriistu. Näiteks võtad Scaleratorist Am bluesiskaala ette, Youtubest otsid “Minor blues backing track” ja mängid muudkui soolot mitu tundi järjest.
Paljud küsivad parema käe harjutusi, et oma akordimängu rütmi parandada. Olen soovitanud sellist lehte: www.strumpatterns.com Vali sobiv taktimõõt ja hakka järjest läbi mängima. Akordimängu rütmid põhinevad enamasti improvisatsioonil, aga millega sa improviseerid, kui sõnavara ei ole. Nii et ongi vaja õppida pähe peotäis rütme ja neid siis kenasti kombineerida.
Viimase laheda vidinana saan soovitada Kitarrikooli uut salvestamise pluginat. Mitte kunagi pole harjutuste salvestamine ja saatmine nii lihtne olnud ja mitte kunagi pole meile ka sellises koguses harjutusi saabunud. Logi sisse ja leiad selle Akordsaate kursuse I taseme lõpust. Sul peab olema installitud Java ja olemas olema ka mingi mikrofon. Hea on ka see, et nüüd ei saa oma harjutusi ilustada ja lõigata 🙂
Kena aastalõppu!