Neljapäev, november 21 2024

Paljudes muusikastiilides käib muusika õppimine kõrva järgi, aga osad stiilid on piisavalt keerulised, et on mõttekam asju kirja panna. Oli aeg, kui kitarrimuusika noote polnud kerge leida ja paljud panid kõrva järgi raadiost kuuldud lugusid kirja. Praegu ei tohiks küll kellegi kitarriharjutamine materjali taha jääda. Järgnevalt mõned viited, kust leiad noote:

1. Folktunefinder.com – see on suurepärane projekt, mis on loonud otsimootori, et erinevatest andmebaasidest üle maailma rahvaviise leida. Paljudest viisidest on sadu variante ja peale noodi on tihti juures ka midi fail kuulamiseks. Otsida saab nii nime kui nootide järgi, nii et kui peas kõlab mingi rahvaviis, aga nime ei suuda meenutada, saad sealt abi.

2. Tarakanov.net – Venemaal autorikaitsega probleeme pole ja siit leiad kogu klassikalise kitarri repertuaari ja noote saavad ka ooperilauljad ja kõik muud. Siin pole ainult klassika asjad, vaid leiad ka bändide kogumikke, näiteks Pink Floydi jne. Muidugi, kui vene tähtedega kirjutatud bändinimed ära tunned:)

3. ClassicalGuitarSchool.net – klassikalise kitarri noodid, mille autorikaitse on aegunud. Islandi kitarriõpetaja Eythor Thorlakssoni ja tema poja seaded. Siit leiad mõned head duod, triod ja kvartetid ning etüüde ja muud.

4. Delcamp.net – kõige popim koht vanema muusika jaoks.

5. http://www.fernandosor.fr.st/ – kõik Fernando Sori faksiimiled.

Tabulatuuride leidmisega on asi hoopis lihtne – trüki aga otsingusse loo pealkiri + tab (või chord või mida parajasti vaja). Võid kindel olla, et kolme esimese otsingutulemuse seast leiad õige asja ja isegi mitu. Popimatest lugudest võid leida ka üsna õigeid variante, aga on ka lugusid, mis on kirja pandud nii halvasti, et õigeid noote praktiliselt polegi 🙂

Akordid on mõistlikum aga ise kirja panna, selleks pole midagi vaja peale kõrvade. Pane päevas üks lugu kirja ja nii paar aastat ja oledki ülikooli lõpetajate tasemel või neist ees. Kui on vaja klassikalise kitarrimuusika noote, aga ei leia, siis kirjuta mulle.

Kui tead mõnd lahedat nootide “leiukohta”, anna teada!


Previous

Kitarrimäng ja keha

Next

Frankfurdi muusikamess I

1 comment

  1. Unustasin veel lisada, et kuna paljusid huvitavad eesti muusika noodid, siis tasub alustada otsinguid raamatukogust – ester.nlib.ee
    Aegade jooksul on välja antud igasuguseid kogumikke ja raamatuid. Kõike leidub.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also