Inimesed veedavad tunde ja aastaid, et õppida akorde ning skaalasid ja see tundubki üks väga oluline asi olevat, kui me räägime kitarrimängust. Tähelepanuta jääb aga parema käe töö, mis ausaltöeldes on ainus, mis tegelikult välja kostab. Ja ei maksa vist öeldagi, et heli on üks väga oluline muusika osa 🙂
Kõige tavalisemad heli tekitamise viisid on keele tõmbamine (ingl. k. plucking) ja keelte löömine (ingl. k. strumming). Vähem on levinud golpe ja tapping (polegi eesti keeles mõistlikku sõna vist?). Siin videos tutvustan lühidalt, mida üks või teine tähendab. Edaspidi peaks siis süvenema ja uurima, kuidas soundi parandada ja kuidas seda harjutada. Soundiga tegelemine peaks olema üks oluline osa igapäevasest harjutamisest. Seda ei saa ette ega taha ära harjutada ja selgeks ka kunagi ei saa.
hakkasin kuulama, kordus sõna guitaaar, pärast sain aru, et polndki eesti keeles
Eks ma jah püüan oma hääldust ja lauseehitust parandada 🙂 Ega välismaalast ära ei peta, aga oma välistudengitele jälle hea lisamaterjali viidata.
EGA ASI SELLES POLE, TAHAKS EESTI KEELES KUULATA, JUUTUUP ON INLISKEELSET MÖLA TÄIS, MA EI SAANUD LIHTSALT KÕIGEST ARU
Olles ise mitmeid aastaid videomontaažiga tegelenud, tooksin välja paar kriitilist nooti helitekitamise klipi kohta. Seni on Sul klipid mõnusasti välja tulnud ja neid on väga hea kuulata. Selles klipis aga häiris mind algusest peale see taustamuusika. Juttu oli raskem jälgida ja heli tekitamise näited ei kostnud hästi välja. Ühesõnaga kakofoona. Jutt ise on väga hea – mulle meeldib, et Sa teed asjad puust ja punaselt ette ära, aga samas ei jää muljet et sa alahindaks vaatajat.
Aitäh kriitika eest! Lisasin tõesti lõpus veel taustamusa, kuna tundus kuidagi tühi. Ise ma seda praktiliselt ei kuule, aga musavalik ilmselt pole ka kõige parem, sest see on mu live-plaadilt, kus on veel omakorda taustaks kohvikumüra. Kahjuks ära võtta enam ei saa, kustutasin projekti ära, et ruumi juurde saada 🙂 Edaspidi tean arvestada.